Kurumsal / Hakkımızda

KAYSERİ BÜNYAN İLÇESİ KARAHIDIR MAHALLESİNDE BULUNAN KADIN KOOPERATİFİMİZİN ÜRETİM MERKEZİNDE;
Kendi üretimimiz olan organik ham maddeleri kullanarak,  Elimizle ve geleneksel yöntemlerle, sağlıklı ürünler üretiyoruz. Yerelde ürettiğimiz ürünleri yerelde tüketilmesini amaçlıyoruz.  Anne şefkati ile ürettiğimiz ürünlerimizi güvenerek tüketebilirsiniz.

Kaçem Projesi Nasıl Doğdu?
KAÇEM, İlimizde kadınlarımıza yönelik olarak yürüttüğümüz bir çalışmadır. Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca “Özel projeler” kategorisinde  desteklediği; Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca  “Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi” çalışmaları kapsamında İl Müdürlüğümüzce  yürütülen; Kayseri  Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaptar Derneği’nin ortak olarak yer aldığı, “Kadın Çiftçiler Ekolojik Eğitim ve Üretim Merkezi” projesidir. İç Anadolu Bölgesinde bir ilk olan bu merkezde organik üretici olan kadınlara ekolojik olarak ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi gibi konularda eğitimlerin verilmesi ve ürünlerin işlenerek pazarlanması ile kadınlara istihdam alanı oluşturulması sağlanmıştır. Proje ile öncelikle Bünyan İlçesi Karahıdır mahallesinde atıl vaziyette bulunan İlkokulunun tadilatı ve tefrişatı proje ortağı olan Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilmiş olup, bu merkezde organik ürünler kadınlarımız tarafından işlenerek geleneksel üretim metodları kullanılarak mamül ürünlere dönüştürülmektedir. Elde edilen mamül ürünlerin yerelde pazarlanması,  “Yerelde Üret Yerelde Tüket “ mantığı ile kırsal alanda  kalkınmaya destek sağlamaktadır. Yöremizdeki yerel tohumlara sahip çıkarak gelecek nesillere aktarımını sağlamak için Bünyan-Karahıdır’da bulunan KAÇEM’ de küçük çaplı bir tohum sandığı da oluşturulmuştur.

Bakanlığımızca “Tip proje” olarak görülen bu çalışmayla diğer illere örnek olacağımızı düşünüyoruz. Ayrıca bu proje de yer alan kadınlarımızı “Bir elin nesi var, iki elin sesi var” ilkesinden hareket ederek, güçlerini birleştirip bir sinerji yaratmak gayesiyle, kooperatif çatısı altında birleştirerek kurumsallaşmalarını sağlamak ve nihayetinde Türkiye’de bir Marka olmalarını da hedeflemekteyiz. Bu amaçla 2018 yılının Ocak Ayında KAÇEM’ in S.S Kadın Çiftçiler Ekolojik Eğitim ve Üretim Merkezi Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurulmuştur. Kadınlarımız halen ürettikleri organik ürünleri merkezde işleyerek salça, reçel, tarhana, erişte ve pekmez gibi  katma değeri yüksek ürünlere dönüştürerek üretim yapmaktadırlar. 
Yardım ?
Müşteri Merkezi
+90 (552) 380 77 38
E-Posta Desteği
info@kacemorganik.com
Kart
Copyright © 2021. kacemorganik.com'un tüm hakları saklıdır. Kredi kartı bilgileriniz 256 bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.